Od 24. září 2016 jsou k dostání nové známky Organizace spojených národů. Aktuální emise zahrnuje příležitostné známky na námět ochrany africké přírody. Vydání známek doprovází konferenci signatářů Úmluvy o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a rostlin, známé jako Washingtonská úmluva.

Konference CITES COP17

Setkání členů Washingtonské úmluvy probíhá od 24. září do 5. října 2016 v jihoafrickém Johannesburgu. Zkratka konference, CITES COP17, a místo jejího konání jsou uvedené také na známkách připravených k její propagaci. Konference Washingtonské úmluvy se věnuje globálním otázkám ochrany ohrožených druhů. K dodržování této mezinárodní úmluvy se zavázalo dosud 181 zemí. Příležitostné známky Organizace spojených národů upozorňují svými náměty konkrétně na 12 ohrožených druhů zvířat a rostlin vyskytujících se na území Afriky.


Známky CITES COP17

Známky Organizace spojených národů na africké přírodní motivy pocházejí z dílny dvorního designéra Sergio Baradata. Emise se skládá z celkem dvanácti známek ve třech aršících. Známky vyšly souběžně v New Yorku, Ženevě a Vídni. Krásně zpracované známky používají jedinečné fotografie ohrožených druhů, včetně nosorožce tuponosého, gorily horské či krokodýla nilského. Okraje aršíků různých barev jsou zdobené motivem africké domorodé masky. Červená silueta afrického kontinentu ve středu aršíku všechny známky spojuje.

Známky Organizace spojených národů naleznete v nabídce e-shopu TGW.cz.