Také vás baví cestování po České republice? Možná rádi navštěvujete hrady a zámky, uděláte si výlet do zoo nebo se podíváte do muzea. Na takových turisticky oblíbených místech se můžete setkat s prodejem upomínkových medailí, ať už v automatech či v obchodech se suvenýry. Turistickým medailím se běžně říká mince, toto označení je ale nepřesné. Mince mají vždy nominální hodnotu a mohou sloužit jako platidlo. Medaile nominální hodnotu nemají, na rozdíl od běžných oběhových mincí ovšem vycházejí se širokou škálou atraktivních motivů.

Turistické medaile bývají svým motivem spjaté s místem, kde jsou k dostání. V zoo si můžete vybrat z medailí zobrazujících chovaná zvířata, v muzeu zase získáte medaili s vyobrazením zajímavého exponátu. Tyto medaile slouží jako suvenýr a současně se mohou stát i základem sbírky. Sbírání medailí může být rodinná aktivita, kdy se nejen sbírá, ale hlavně jezdí na výlety a poznává nová místa.

Nejlepší fotky, které pořídíme na výletě, si necháme vyvolat a zařadíme je do alba, abychom se k nim mohli snadno vracet. Stejně bychom měli nakládat i s medailemi, aby se nám vzpomínka na příjemný zážitek neztratila. Podobně jako fotografie, medaile můžeme pohodlně ukládat do specializovaných alb. Průhledné fólie s kapsami uložené v albu uchovají medaile v bezpečí a v reprezentativním formátu.

Příslušenství pro sběratele pamětních mincí v nabídce eshopu TGW.cz.