Nejvýznamnější filatelistická událost roku 2016 se rychle blíží – ve dnech 21. až 26. října proběhne v Tchaj-wanu čtvrtá Světová soutěžní výstava známek PHILATAIPEI 2016. Jedním ze zlatých hřebů akce konané pod záštitou Mezinárodní federace filatelistů budou thajské známky s abecedou, které si získaly v Thajsku obrovskou oblibu od jejich vydání v polovině roku 2011.

Známky s thajskou abecedou reagují na vzrůstající zájem o studium jihoasijských jazyků. Thajština je jedním z nejrozšířenějších jazyků používaných v zemích patřících do Sdružení národů jihovýchodní Asie (ASEAN). Mezi obyvateli deseti členských států ASEAN je učení se thajštiny v posledních letech výrazným trendem, který se Thajsko rozhodlo podpořit emisí známek s výukovým materiálem podaným zábavnou formou.

Thajské známky s abecedou vyšly v aršících obsahujících 44 známek. Každá z veselých známek v jasných barvách představuje jedno písmeno thajské abecedy. Jednotlivé známky mají nominální hodnotu 1 baht. Známky o rozměrech 31 × 31 mm byly uvedeny do oběhu v nákladu 500 tisíc kusů. O thajské známky s abecedou se zajímají nejen ti, kteří se s jejich pomocí chtějí naučit základy jazyka, ale i filatelisté z celého světa, pro které jsou neobvyklé známky vítaným zpestřením sbírky.

Známky celého světa naleznete v nabídce e-shopu TGW.cz.