Švýcarská poštovní správa jde s dobou a letošní rok začala vydávat digitální známky. Na první pohled běžné známky v sobě skrývají multimediální prvky, díky kterým známky doslova ožívají před očima. Pro plné využití možností digitální známky filatelistovi stačí chytrý telefon a aplikace Švýcarské pošty, kterou si lze stáhnout zdarma. Po naskenování digitální známky si uživatel může prohlédnout související texty, obrázky nebo videa. Některé známky také mohou obsahovat interaktivní prvky, jako jsou třeba dotazníky či soutěže.

Známky s mláďaty

Švýcarské digitální známky

Mezi nové digitální známky patří například série s mláďaty zvířat, která představuje medvěda, vlka, rysa a vydru. Naskenováním těchto známek se zpřístupní zábavná a informativní videa o zobrazených živočišných druzích. Digitální známky s mláďaty pocházejí z dílny designéra Simona Hofera a zaujmou půvabným zpracováním zvířat na jednoduchém pozadí v zářivých barvách.

Známka s lanovkou Schilthorn

Švýcarské digitální známkyMimo sběratelsky vděčných zvířecích známek se letošní emisní plán Švýcarské pošty věnuje pozoruhodným místům na území Švýcarska, kulturnímu dědictví a dalším národním motivům. V roce 2017 Švýcarsko slaví uplynutí 50 let od otevření posledního úseky lanovky Schilthorn, a k této příležitosti vyšel aršík zobrazující kabinu lanovky na pozadí majestátních Alp. Ještě před dokončením lanovky se na těchto místech natáčela bondovka, ve které byl vrchol Schiltorn nazvaný Piz Gloria – toto jméno mu zůstalo dodnes. Z vrcholu se skýtá působivý výhled na masív tvořený horami Eiger, Mönch a Jungfrau, který je zapsaný do Seznamu světového dědictví UNESCO.

Nejen švýcarské známky naleznete v nabídce e-shopu TGW.cz.