Rok po náhlém úmrtí britské hudební ikony vydává Královská pošta známky s Davidem Bowiem. Emise obsahuje celkem deset známek. Šest z nich připomíná zpěváka reprodukcemi obalů jeho nejslavnějších alb, zbylé čtyři pak zachycují Bowieho při živých vystoupeních. Fotografie z koncertů jsou vybrané z období čtyřiceti let, která Bowie strávil koncertováním, počínaje jeho prvním turné The Ziggy Stardust Tour v roce 1972 a konče jeho posledním turné A Reality Tour v roce 2004.

Známky s Davidem BowiemDavid Bowie po padesát let vládl nejen britské hudební scéně a ovlivnil celou generaci umělců. Bowie byl proslulý svými častými extravagantními změnami vzhledu, a právě některé z jeho nejvýraznějších podob se snaží zachytit pestrá řada známek Královské pošty. Známky s Davidem Bowiem budou k dostání od 14. března 2016, ovšem vzhled a formát tohoto zvláštního vydání Královská pošta odhalila už nyní. Známky budou k dispozici v různých variantách, samostatně a v aršících. V nabídce je také FDC oražené zvláštním razítkem Londýn SW9, což je poštovní směrovací číslo Bowieho místa narození.

Známky s Davidem BowiemNení to poprvé, kdy Spojené království oslavuje známkami svou bohatou hudební tradici. Loni v létě vyšla podobná emise, a to na počest londýnské skupiny Pink Floyd. Rovněž tato emise zahrnovala deset známek, šest z nich připomínalo obaly alb a další čtyři představovaly Pink Floyd při koncertech. Královská pošta si cení kulturního dědictví své země a příležitostné známky na námět kultury vydává pravidelně. V dřívějším článku jsme informovali například o známkách se slavnou autorkou detektivek Agathou Christie.

Nejen známky Spojeného království naleznete v nabídce e-shopu TGW.cz.