Sladký koníček: sbírání baleného cukru

Sbírání cukříků je koníček, který se těší velké oblibě. Není těžké představit si proč. Velkou předností sběratelství cukru je jeho finanční nenáročnost a snadná dostupnost základních kousků do sbírky. Sbíráním cukru se většinou rozumí sbírání jednotlivě balených porcí sladidla, ať už jde o bílý či hnědý cukr, nebo umělé sladidlo. Někteří sběratelé zařazují do svých sbírek i větší balení, včetně krabic s kostkovým cukrem, kilových sáčků cukru a homolí, ovšem to už vyžaduje dostatek prostoru na uskladnění.

Typický sběratel cukříků se zaměřuje na porcovaný cukr toho typu, který dostaneme v kavárně k objednanému nápoji. Tak zpravidla sbírání začíná. Sbírku můžeme rozšiřovat vlastním přičiněním, zapojením rodiny a přátel a návštěvami sběratelských burz. Čím je sbírka větší, tím větší je i potřeba ji organizovat. Důvodem pro logické uspořádání sbírky je zejména to, abychom snadno zjistili, jestli ten či onen exemplář už ve sbírce máme, nebo ne. Sbírku si můžeme rozčlenit podle oblastí výrobce cukru, podle tématiky zobrazené na obalu, podle převládající barvy nebo podle kombinace těchto kritérií.

O uspořádanou sbírku bychom měli pečovat, protože papírové obaly cukru se snadno zmačkají nebo dokonce roztrhnou. Ideální pro organizaci a uložení sbírky cukříků jsou průhledné plastové fólie s kapsami. Fólie naši sbírku ochrání před opotřebením a současně nám umožňuje prohlédnout si každý sběratelský kousek z obou stran. Samotné plastové listy lze pak jednoduše uložit do šanonu. Jako další úroveň ochrany naší sbírky a jako dělící prvek mezi různými jejími části můžeme použít levné a lehce dostupné černé mezilisty.

Potřeby pro sběratele cukříků v nabídce e-shopu TGW.cz