V roce 2014 vyšly v rámci programu inovace národní měny první nové maďarské bankovky aktualizované série. Nová série momentálně zahrnuje bankovky pěti různých nominálních hodnot. Zatím posledním přírůstkem je bankovka o hodnotě 1.000 forintů, která byla představená 24. srpna 2017.

Všechny nové maďarské bankovky mají jednotné rozměry 154 × 70 mm. Vedle modernizovaného designu vytvořeného György Pálinkásem se na bankovkách objevují vylepšené bezpečnostní prvky. Některé z nich jsou společné pro celou sérii, jiné jsou jedinečné pro danou nominální hodnotu.

Nejnovější 1.000forintové bankovky vstoupí do oběhu 1. března 2018 a odpovídající bankovky staré série budou stažené do 31. října téhož roku. Nové maďarské bankovky o hodnotě 1.000 forintů jsou světlemodré barvy. Lícová strana je opatřená portrétem krále Matyáše Korvína. Rubová strana ukazuje Herkulovu kašnu, která je součástí Královského paláce ve Visegrádu.

Jedním z doplňujících motivů nové maďarské bankovky je silueta havrana. Ta se nachází ve střední části bankovky a při jejím naklánění mění barvu z fialové na zelenou. Havran je významným maďarským symbolem, který se pojí s rodem Matyáše Korvína.

Jméno Korvín je odvozené od latinského výrazu corvinus, což znamená havran. Rodový znak Korvínů zobrazuje havrana nesoucího v zobáku prsten, kterým měl podle pověsti Matyášův otec prokázat svůj urozený původ. Prsten odnesl havran, ale ke svému majiteli se opět vrátil. Havran zdobí pouze nové maďarské bankovky o hodnotě 1.000 forintů, ostatní hodnoty mají každá svůj vlastní motiv.

Bankovky z celého světa naleznete v nabídce e-shopu TGW.cz.