Dne 10. června 2017 vyšly na ostrově Man známky s princem Philipem, vévodou z Edinburghu, k příležitosti oficiálního oznámení jeho odchodu z veřejného života. Ostrov Man, ležící v Irském moři, je britským korunním závislým územím. Zdejší poštovní správa vzdává hold princi Philipovi, choti královny Alžběty II., známkami na motiv jeho životních úspěchů ve službě britské monarchii.

Známky s princem Philipem

Nové známky s princem Philipem byly vydané v soutisku po šesti kusech. Známky nesou různé nominální hodnoty. Soutisk jako celek tvoří zajímavou koláž scén ze života prince Philipa od jeho dětství až po současnost. Černobílé a barevné fotografie zachycují prince s rodinou, při plnění vojenských povinností a ve společnosti Alžběty II. při veřejných vystoupeních. Nominální hodnoty známek, místo jejich vydání a královský monogram jsou vytištěny zlatou metalickou barvou. Známky s princem Philipem vyšly příznačně v den jeho narozenin, 10. června.

Životní dílo prince Philipa

Letos 96letý princ Philip je jednou z nejvýraznějších osobností britské královské rodiny. Narodil se jako princ řecký a dánský, po sňatku s budoucí panovnicí Alžbětou II. v roce 1947 mu byl udělen titul vévody z Edinburghu. Princ Philip je momentálně nejdéle působícím chotěm v historii britských panovníků a nejstarším členem královské rodiny. Svou kariéru započal v Britském královském námořnictvu, kde se v 21 letech stal jedním z nejmladších nadporučíků. Princ Philip je známý svou láskou k umění, dříve se věnoval také hraní póla, jachtění a řízení kočárů – na známkách je zachycený při všech těchto činnostech. V roce 1956 založil program pro podporu rozvoje mladých, který nyní uděluje Mezinárodní cenu vévody z Edinburghu ve 140 zemích, včetně České republiky.

Známky ze všech zemí naleznete v nabídce e-shopu TGW.cz.