Rusko se připravuje na Mistrovství světa ve fotbale 2018, které bude pořádat vůbec poprvé v historii. Mezi oficiálními upomínkovými předměty spojenými s FIFA 2018 se objevují i nové známky ruské pošty. Známky věnované fotbalovému svátku představují čtyři z dvanácti stadionů, na kterých se bude hrát. Známky vyšly jednotlivě a také všechny společně na jednom aršíku.

V pořadí 21. mistrovství asociace FIFA se uskuteční mezi 14. červnem a 15. červencem 2018. Rusko bylo vybráno jako pořadatelská země už v roce 2010. Zápasy budou probíhat v jedenácti různých městech, finále si rezervuje Moskva na stadionu Lužniki. Zatímco moskevské Lužniky jsou už starším stadionem, několik nových stadionů určených pro hostování FIFA 2018 je ve výstavbě.

Ruská pošta zvolila pro propagaci na svých známkách nově budované stadiony ve Volgogradu, Rostovu a Samaře. Dalším stadionem FIFA 2018 vybraným na příležitostné známky je jekatěrinburský stadion, který probíhá rekonstrukcí. Všechny stadiony připravované pro fotbalové mistrovství se nacházejí ve městech nedaleko sebe, aby se mezi nimi mohly týmy pohodlněji přemisťovat.

Ruské známky v emisi FIFA 2018 jsou v levém horním rohu označené oficiálním logem mistrovství. Známky o nominální hodnotě 21,50 rublů jsou plnobarevné, provedené v zářivých odstínech. Zobrazované stadiony se předvádějí plně osvětlené na pozadí noční oblohy. Fotbalové nadšence a filatelisty potěší i příležitostná razítka nesoucí název každého ze stadionů FIFA 2018.

Známky z celého světa najdete v nabídce e-shopu TGW.cz.