Každá emise nové známky OSN je malým filatelistickým svátkem. Poštovní správa OSN totiž pro své známky pravidelně volí zajímavé, aktuální náměty a na designovém zpracování si dává opravdu záležet. Stejně je tomu tak i u nejnovější série šesti známek vydané pod názvem Světové dědictví UNESCO – Po Hedvábné stezce. Známky vyšly 3. srpna 2017 v pobočkách v New Yorku, Ženevě a Vídni. Zpracované jsou podle výtvarného návrhu dvorního designéra OSN Sergia Baradata.

Nové známky OSN fotograficky dokumentují některé z pozoruhodných míst nacházejících se podél Hedvábné stezky. Celá 8 tisíc kilometrů dlouhá trasa se zapsala na Seznam světového dědictví UNESCO v roce 2014. Hedvábná stezka sehrála významnou roli ve starověku a středověku, a to nejen jako obchodní cesta, ale také jako kanál pro výměnu vědomostí, myšlenek a kultury. Po dlouhou dobu byla Hedvábná stezka nejdůležitějším ekonomickým i společenským spojením mezi Asií a Evropou.

Z čínského území se na nové známky OSN dostaly jeskyně Lung-men, které jsou vyzdobené působivými sochařskými díly věnovanými buddhismu. V Kyrgyzstánu se nachází posvátná poutní hora zvaná Sulamain-Too, která se rovněž stala námětem známek. Dále je zastoupené více než 2 tisíce let staré historické centrum města Buchara ležícího v Uzbekistánu. Ukázkou výborně zachovaného středověkého města je Kuňja-Urgenč, nalézající se v Turkmenistánu. Nové známky OSN dále zobrazují iránské tržiště Tabriz a turecké město Safranbolu, které je známé svými karavanami i pěstováním kvalitního šafránu.

Známky z celého světa naleznete v nabídce e-shopu TGW.cz.