V den Organizace spojených národů (OSN), který se každoročně připomíná 24. října, vyšly nové známky OSN na motiv Cíle udržitelného rozvoje. Den OSN se slaví od roku 1945, kdy vešla v platnost Charta OSN. Nové známky OSN upozorňují na 17 Cílů udržitelného rozvoje, které byly formulované během Konference OSN o udržitelném rozvoji konané v Riu de Janeiru mezi lety 2013 a 2015.

V září 2015 byla přijatá konečná podoba Cílů udržitelného rozvoje, kterých se členské země budou snažit dosáhnout v období následujících 15 let. Tyto cíle navazují na předchozí plán, který je známý jako Rozvojové cíle tisíciletí. Mezi 17 Cílů udržitelného rozvoje patří především boj proti chudobě, nerovnoprávnosti a klimatickým změnám.

Nové známky OSN byly vydané v aršících, kdy každý z nich obsahuje příznačně 17 různých známek. Barevné známky navrhnula výtvarná umělkyně OSN Lindsey Thoengová. Aršíky mají stejnou grafickou podobu pro vydání v pobočkách v New Yorku, Ženevě i Vídni. Liší se pouze jejich nominální hodnoty. Nové známky OSN doprovází také plnobarevná brožura, která podrobně informuje o všech 17 cílech. K dispozici jsou rovněž FDC s logem programu Cílů udržitelného rozvoje a příležitostným razítkem.

Známky z celého světa naleznete v nabídce e-shopu TGW.cz.