Známky Kyrgyzstánu vydávají v současnosti dvě autority: starší Kyrgyzská pošta a nedávno založená Kyrgyzská expresní pošta. Právě druhá jmenovaná představila na konci června 2017 dva nové aršíky, které spojuje téma mezinárodních vztahů. Kyrgyzstán si letos připomíná uplynutí 25 let od navázání diplomatických vztahů s Čínou. Kyrgyzská expresní pošta k této příležitosti vytiskla aršík na námět historická a kulturní pouta mezi Kyrgyzstánem a Čínou. Další nové známky Kyrgyzstánu, rovněž pocházející od Kyrgyzské expresní pošty, jsou vůbec poprvé v historii ve společném vydání s Běloruskem. I v tomto případě se jedná o aršík, který zobrazuje jedno plemeno koně běžné v Kyrgyzstánu a druhé typické pro Bělorusko.

Známky Kyrgyzstánu na námět vztahy s Čínou

Nové známky KyrgyzstánuAršík na téma kyrgyzsko-čínských vztahů vydaný 29. června 2017 obsahuje dvě známky, které vyzdvihují sdílené kulturní dědictví těchto sousedících zemí. Toto vzájemné spojení symbolizuje čínský básník Li Bai, který působil za vlády dynastie Tang v 8. století a narodil se na území dnešního Kyrgyzstánu. Aršík obsahuje básníkův portrét a půvabnou asijskou krajinu s jezerem, horami, rozkvetlým stromem a zasněnou postavou v popředí. Krajina slouží jako ilustrace básně nazvané „Hora Ching-Ting“ z pera Li Bai, jejíž úryvek je vytištěný na okraji aršíku. V pravém dolním rohu aršíku je umístěný QR kód. Aršík o celkových rozměrech 89 × 66 mm je k dispozici v nákladu 6.000 kusů.

Známky Kyrgyzstánu a Běloruska na námět koně

Nové známky KyrgyzstánuZnámky Kyrgyzstánu vydané ve spolupráci s Běloruskem se dostaly na pulty 30. června 2017. Koně, kteří jsou námětem tohoto aršíku, hráli důležitou roli v dějinách obou zemí. Kyrgyzské plemeno Novokyrgyz zachycené na jedné ze dvou různých známek v aršíku je charakteristické svou vytrvalostí, odolností a přizpůsobivostí v náročném horském terénu Kyrgyzstánu. Běloruské plemeno Trakehner bylo vyšlechtěné jako rychlé a silné plemeno určené pro využití v kavalerii. Aršík o rozměrech 160 × 108 mm vychází v nákladu 1.000 kusů a je rovněž opatřený QR kódem.

Distributorem známek Kyrgyzské expresní pošty v ČR je e-shop TGW.cz.