Dne 11. srpna 2016 byly uvedeny do oběhu nové thajské bankovky k oslavám 7. cyklu narození (tedy 84. narozenin) thajské královny Sirikit. Nová řada bankovek o nominální hodnotě 500 bahtů vyšla v celkovém nákladu 20 milionů kusů.

Velikost, barva a vzhled lícové strany nové thajské bankovky jsou stejné jako u aktuální 16. řady bankovek této nominální hodnoty. Bankovky mají rozměry 150 × 72 mm a jsou jemně fialové barvy s akcenty žluté, zelené a červené. Lícová strana nese portrét thajského krále Rámy IX. oděného v královské róbě. Jedinečné prvky nové 500bahtové řady jsou obsaženy na rubové straně.

Rub nové thajské bankovky zobrazuje Její Výsost Sirikit v tradičním národním kostýmu. V pozadí se dále nachází portrét královské rodiny a královna Sirikit při návštěvě Královského centra lidového umění a řemesel. Rubová strana je také zdobena královniným osobním znakem a květinami nesoucími její jméno – orchidej královny Sirikit a růže královny Sirikit.

Skryté prvky nové thajské bankovky se odhalí při ultrafialovém osvětlení. Paprskový vzor obklopující portrét královny a po ní pojmenovaná růže pod ultrafialovým světlem žlutě září. Sirikit se vdala za Rámu IX. v roce 1950, krátce před jeho korunovací, a je tedy chotí jednoho z nejdéle vládnoucích panovníků na světě.

Sběratelské bankovky z Asie najdete v nabídce e-shopu TGW.cz.