Chorvatská pošta má na kontě v únoru 2023 již tři nové emise poštovních známek. Podívejme se, co je možného zařadit do sběratelských alb.

Zavedení Eura (25.1.2023)

Deset let po vstupu do Evropské unie, od 1. ledna 2023, se Chorvatsko stalo členem eurozóny. Euro nahrazuje původní měnu, Chorvatskou kunu. Chorvatsko tak splnilo strategický cíl, který dává plný smysl našemu členství v Evropské unii – euro pro lepší a bezpečnější život občanů a pro chorvatský hospodářský růst. Chorvatská pošta vydala v nákladu 50.000 ks pamětní aršík.

Pamětní aršík s námětem fotbalové reprezentace (31.1.2023)

Fotografie z vítání chorvatské fotbalové reprezentace v Záhřebu v roce 2022.

Chorvatská fotbalová reprezentace na fotografii: horní řada zleva: Josip Stanišić, Josip Šutalo, Martin Erlić, Ivo Grbić, Dominik Livaković, Ivica Ivušić, Ante Budimir, Joško Gvardiol, Luka Sučić střední řada zleva: Borna Sosa, Lovro Majer, Bruno Petković, Dejan Lovren, Zlatko Dalić, Mario Pašalić, Marko Livaja, Mislav Oršić, Kristijan Jakić spodní řada zleva: Borna Barišić, Marcelo Brozović, Mateo Kovačić, Domagoj Vida, Luka Modrić, Ivan Perišić, Andrej Kramarić, Josipla Juranović.

Aršík – chorvatské fotbalové reprezentace

PLAYSTATIONⓇ HEROES (22.2.2023)

Pro fanoušky her na Playstation připravila chorvatská pošta opravdu skvělý sběratelský dárek. Seznamte se s hrdiny PlayStationⓇ. Nová série pamětních poštovních známek na aršíku je věnována populární kultuře a poprvé představuje hrdiny PlayStationⓇ na poštovních známkách. Motivy letošní série jsou jedni z nejoblíbenějších hrdinů PlayStationⓇ – Kratos a Atreus, Aloy, Ellie a Joel a Ratchet, Clank a Rivet. Seznamte se s oblíbenými hrdiny, kteří vás zavedou do nových světů, nových zážitků a nových příběhů.

Aršík – Playstation

Zdroj + foto: Hrvatska pošta.