Už od roku 2014 vycházejí pravidelně nové britské známky k příležitosti uplynutí sta let od každého roku trvání první světové války. Letošní válečná emise byla uvedená do prodeje 31. června 2017 a obsahuje šest výjimečných známek. Každá ze známek inovativně zpracovává jeden z aspektů války v podání umělců, kteří tuto tragickou historickou událost zachytili ve svých dílech. Čtvercové známky o rozměrech 35 × 35 mm jsou provedené v tlumených barvách, ze kterých vybočuje pouze jasně červená symbolizující prolitou krev.

Stejně jako ve válečných emisích minulých let, právě vydané nové britské známky zahrnují motiv rudého vlčího máku. Tato květina je známým symbolem Dne válečných veteránů, který se připomíná každoročně 11. listopadu a ve Spojeném království je významným svátkem. Umělecká fotografie roztříštěného vlčího máku z dílny Johna Rosse byla vytvořena speciálně pro nové britské známky za pomocí mikroskopu. Další známka zachycuje minimalistický obraz půdy a nebe, na kterém je vytištěný úryvek z válečné básně Isaaca Rosenberga, který v první světové válce sám zahynul. Zasloužená pozornost se věnuje také civilistům, konkrétně zdravotním sestrám Elsie Knockerové a Mairi Chisholmové, které založily polní nemocnici na belgické frontě.

Na nové britské známky se dostala i válečná loď s kýlem opatřeným abstraktním geometrickým vzorem. Autorem této inovace byl britský malíř Edward Wadsworth, který svým designem zamýšlel zmást a rozptýlit nepřátelské německé ponorky. Předposlední známka emise uctívá památku obětí Třetí bitvy u Yper, která započala 31. července 1917 a skončila přibližně o tři měsíce později. Jejím výsledkem bylo 500 tisíc mrtvých, přičemž žádná z válčících stran nedosáhla významného posunu. Známka zachycuje melancholický obraz belgického hřbitova Tyne Cot, kde je pochováno téměř 12 tisíc britských vojáků. Mezi nové britské známky patří nicméně i jeden pozitivnější motiv, a to fotografie bible, která vojínovi Lemuelu Thomasi Reesovi zachránila život. Rees byl zasažen střepinou z granátu, ale střepina zničila pouze bibli v jeho náprsní kapse a Rees vyvázl bez vážnějšího zranění.

Známky z celého světa naleznete v nabídce e-shopu TGW.cz.