Nové běloruské známky, které budou postupně vycházet v prvním čtvrtletí roku 2017, svým širokým záběrem uspokojí leckterého sběratele. Běloruská poštovní správa ve svém emisním plánu pro tento rok myslí na všechny, včetně nejmenších filatelistů. Během ledna proto vydá hned dvě série známek pro děti, jednu s hravými koťátky a další se štěňátky různých ras. Dospělé sběratele zase zaujmou známky na národní motivy, které oslavují běloruskou kulturu, architekturu, techniku a další významné úspěchy a události.

Nové běloruské známky: emise pro děti

Jako vůbec první letošní nové běloruské známky vyjdou 18. 1. 2017 písmenové známky určené pro dětské filatelisty. Známky na námět zvířátek zobrazují různé rasy koťat při hře s motýly, klubíčky a dalšími hračkami.

Ke koťatům se 26. 1. 2017 přidají další písmenové známky, tentokrát se štěňaty. Také štěňátka jsou zobrazená při rozverných hrátkách s míčky, kostmi a jinými obvyklými psími hračkami.

Nové běloruské známky: národní motivy

Mezi nové běloruské známky přibude 17. 2. 2017 dvojice známek na námět národních řemesel. Dvě elegantně zpracované známky ukazují ručně vytvořenou zvířecí postavu a dekorativní hliněnou misku se džbánem. Obě známky jsou v rozích zdobené florálním pruhem s modrými květy.

Na 3. 3. 2017 se připravuje vydání pečlivě propracovaného aršíku odkazujícího na uplynutí 950 let od první písemné zmínky o městě Minsk. Aršík zemité barvy na pozadí zobrazuje město tak, jak asi vypadalo ve středověku. V popředí je pak vyobrazená řada středověkých artefaktů, včetně knih, mincí a klíčů.

Nové běloruské známky: významné události

Další nové běloruské známky připomínají výročí různých význačných událostí. Například známka připravovaná k vydání 20. 1. 2017 oslavuje uplynutí 25 let od navázání diplomatických vztahů mezi Běloruskem a Čínou. Jednoduchá a elegantní známka v převládající barevnosti červené a žluté zobrazuje symboly obou zemí vedle sebe.

Na 4. 3. 2017 je naplánované vydání příležitostného aršíku upomínajícího na stoleté výročí založení běloruské policie. Aršík v temně modré a žluté barvě zobrazuje policejní znak a uvádí motto policejních složek, „Sloužím zákonu, národu a vlasti.“

Smluvním distributorem Běloruské poštovní správy v České republice je e-shop TGW.cz.