Od 14. června 2017 budou k dostání nové americké známky na námět míčových sportů. Připravovaná série osmi známek je vtipná, hravá a líbivá. Známky odráží motiv míčových her nejen svým vzhledem, ale také tvarem, který je kulatý se zoubkováním. Dalším neobyčejným rysem těchto originálních sportovních známek je jejich povrch. Nové americké známky jsou totiž potažené zvláštní vrstvou, která dodává povrchu hmatatelnou strukturu. Různé druhy míčů reprezentující kolektivní i individuální sporty připomínané na známkách si díky tomu můžete doslova osahat.

Nové americké známky vyjdou v soutiscích obsahujících šestnáct kusů, tedy dva kusy od každé varianty. Známky nemají stanovenou pevnou nominální hodnotu. Podobně jako Česká pošta používá pro tento účel písmenkové známky, poštovní správa Spojených států některé své známky označuje nápisem „Forever“, což odpovídá ceně za odeslání obyčejného dopisu. Známky v jasných barvách jsou dále opatřeny zkratkou země svého vydání, USA, a názvem zobrazeného míčového sportu. Za výtvarným návrhem těchto unikátních známek stojí Mike Ryan.

Pestrému výběru míčových her, které se dostaly na nové americké známky, vévodí sporty vzniklé na území Spojených států nebo s touto zemí často spojované. Mezi ně patří populární americký fotbal, dále se objevuje baseball a basketbal. Nezapomnělo se ani na pro nás obvyklejší evropskou variantu fotbalu, zastoupenou klasickým černobílým míčem. Z ostatních týmových her nové americké známky představují volejbal a kickball. Na další ze známek najdeme bílý sport, tenis, a konečně poslední známka je věnovaná golfu.

Známky z celého světa naleznete v nabídce e-shopu TGW.cz.