K letošnímu 150. výročí založení státu vyšly nové desetidolarové kanadské bankovky, které platí souběžně se starší emisí bankovek této nominální hodnoty. Stejnou příležitost využil k vydání své alternativní měny i řetězec Canadian Tire, který v celé zemi prodává auto-moto vybavení, sportovní potřeby a další. Společnost tiskne svou vlastní měnu už od roku 1958 v rámci věrnostního programu. Zákazníci místo bodů sbírají kupony podobné skutečným bankovkám, a ty pak mohou použít při placení zboží ve všech prodejnách řetězce.

Neoficiální kanadské bankovky distribuované pod hlavičkou Canadian Tire se těší velké popularitě a mluví se o nich jako o druhé kanadské měně. Vzhledem ke svému propracovanému designu jsou oblíbené také mezi sběrateli. Nejnovější přírůstek do rodiny bankovek Canadian Tire nese nominální hodnotu deset centů. Do oběhu byl uvedený 30. června 2017 a následující tři dny se rozdával zákazníkům řetězce. Celkový náklad dvou milionů kusů se rychle rozebral a nyní už jej zájemci mohou získat pouze na aukčních serverech, kde se prodává za mnohonásobek nominální hodnoty.

Ačkoliv kanadské bankovky Canadian Tire imitují svým formátem skutečnou měnu, používají zcela jiné designové prvky. Bankovkám dominuje portrét fiktivní postavy jménem Sandy McTire, který je maskotem společnosti. Deseticentová bankovka je provedená v červené barvě a zdobená zlatými javorovými listy. Jejím hlavním motivem je hornatá krajina. Měna Canadian Tire a platné kanadské bankovky mají dokonce společné některé bezpečností rysy. Alternativní bankovka řetězce je opatřená prvky se zlatou fólií a také vodoznakem. Bankovky Canadian Tire existují v nominálních hodnotách 5, 10, 25 a 50 centů a dále 1 a 2 dolary.

Bankovky z celého světa naleznete v nabídce e-shopu TGW.cz.