Perthská mincovna v těchto dnech vydala a následně dementovala oznámení, že největší mince na světě bude v srpnu vystavena v rámci každoroční těžařské konference Diggers & Dealers v australském Kalgoorlie. Představitelé Perthské mincovny, která největší minci světa vyrazila v roce 2011, oznámení odvolali zřejmě kvůli obavám z bezpečnostních rizik spojených s případným vystavením nejen největší, ale i nejcennější mince na světě.
Mohutná australská mince má průměr 80 cm, váží jednu tunu a je vyražena z 99,99% čistého zlata. Její nominální hodnota je jeden milion australských dolarů, ovšem hodnota použitého materiálu je několikanásobně vyšší a kolísá v závislosti na aktuální ceně zlata. Příprava a ražba mince trvala rok a půl. Mince byla v roce 2012 oficiálně uznána jako největší mince na světě a zapsána do Guinessovy knihy rekordů. Nahradila tak předchozí držitelku rekordu, kanadskou zlatou minci z roku 2007 o nominální hodnotě jeden milion kanadských dolarů a váze 100 kg.
Na lícové straně australské tunové mince je zobrazena královna Alžběta II. a uvedena nominální hodnota mince. Tato mince má status oficiálního platidla, i když s jejím uvedením do oběhu se pochopitelně nepočítá. Na rubu mince je vyobrazený klokan rudý, typický symbol Austrálie, obklopený stylizovanými slunečními paprsky. Autorem uměleckého návrhu je zlatník Stuart Devlin.