Blíží  se nám období letních prázdnin a to je období, kdy firmy začínají pomalu představovat své novinky připravované na vánoční trh a do nabídkových katalogů na rok 2013. Jednu takovou žhavou novinku, která zajisté potěší nejednoho sběratele mincí Vám nyní představíme trochu blíže.

Leuchtturm zařadil do nabídky 3 typ plastových kapslí na mince. Po klasických kulatých bublinkách, čtveratých Quadrum kapslích je tady nový typ kapslí pojmenovaný EVERSLAB. Svou velikostí a tvarem se nejvíce podobá americkým kapslím na mince. Je tady ale několik zásadních rozdílů.

Stejně jako u kapslí Quadrum je uvnitř kapsle pěnová výplň s otvorem, která určuje velikost mince, kterou je možné do příslušné kapsle vložit. Že je to úspěšná inovace dosvědčuje i vcelku velký úspěch čtveratých kapslí Quadrum, kde byla tato novinka použita poprvé a které se za dobu, co jsou v nabídce staly oblíbenou pomůckou mnoha sběratelů. Hlavní výhodou pěny je možnost si upravit zaříznutím její tvar v případě, kdy sbíráte mince, které nemají kulatý  nebo pravidelný tvar a tudíž je jejich umístění do běžných kulatých kapslí dosti problematické.

Další novinkou a výhodou těchto kapslí je štítek pro popis umístěné mince. Papírové rámečky s popisky a poznámkami nejsou nakonec příliš reprezentativní a na kulatých kapslích není místo, kam umístit popisek. Nové kapsle EVERSLAB tento problém vyřeší velmi elegantním způsobem. Štítek pro popis je umístěn uvnitř kapsle a kdykoliv se obsah kapsle změní, tak lze jednoduše tento štítek nahradit novým.

Jak už je u firmy Leuchtturm dobrým pravidlem, tak vydání zásadní novinky v numismatickém sortimentu doplňuje i celou řadou dalšího sortimentu pro bezpečné uložení i vkusnou prezentaci sbírky mincí umístěné do nových kapslí EVERSLAB.

Na závěr jen dodáme, že stejně jako u dalších výrobků i tady firma Leuchtturm garantuje že kapsle jsou vyrobeny bez kyselin a chemických změkčovačů, které by mohly negativně ovlivnit uložené mince. Kapsle jsou navíc vyrobeny z plastu odolného proti poškrábání. Kapsle má rozměry 89 x 59 x 10 mm.

Plastové kapsle EVERSLAB můžete zakoupit v eshopu www.tgw.cz (klikněte zde!)

Obdélníkové kapsle s černou pěnovou vložkou (bez kyselin a chemických změkčovačů), a výřezy na mince od 14 do 41 mm Ø. Kapsle je vyrobená z průhledného plastu a je odolná proti poškrábání. Balení obsahuje karty na popisky. Celkové rozměry: 89 x 59 x 10 mm.