V roce 2002 vydala Severní Korea novou bankovku v nominální hodnotě padesáti wonů. Přední strana této bankovky zobrazuje tři korejské pracovníky hledící do budoucnosti, na zadní straně je pak zachycen památník k padesátému výročí založení Korejské strany práce. V roce 2012 Pchjongjang vydal přítisk této a dalších bankovek k příležitosti stého výročí narození vůdce Kim Ir-sena (1912–1994).

Kim Ir-sen je ve své vlasti známý jako Kim Il-song, počeštěná verze jeho jména pochází z ruského přepisu. V Severní Koreji je Kim Ir-sen předmětem kultu osobnosti, je nazývaný Velkým vládcem a v ústavě je zakotvený jako věčný prezident země. Kim Ir-sen je zakladatelem komunistické Koreji, kterou vedl v letech 1944–1972 jako premiér a pak až do své smrti jako prezident.

K roku 2012 se Severní Korea upínala jako k významnému milníku, ke kterému si kladla za cíl vybudovat silný a prosperující stát. Země se snaží přitahovat zahraniční investory, zejména ze sousední Číny, ovšem nadále zůstává jednou z neuzavřenějších ekonomik na světě. Silná centrální kontrola státu je překážkou pro zlepšení dlouhodobých hlubokých ekonomických problémů země.

Bankovky Severní Koreji v nabídce e-shopu TGW.cz.