Vážení čtenáři Magazínu sběratel, obdivuji váš zájem o sběratelství, o které se, na úkor královské pokladny, zajímal také římský císař a český král Rudolf II. Habsburský. My si naopak potřebné finance (přestože nejsme králi ) můžeme do budoucna zajistit nákupem v současné době značně podhodnocených drahých kovů s obrovským potenciálem kapitálového zisku.

Ekonomika se vyvíjí v cyklech a v současné době pomalu končí období investic a začíná doba ochrany bohatství. Nejlepší způsob, jak v období krizí ochránit svůj majetek, je přesunout alespoň část zdrojů z papírových i jiných aktiv do komodit, zvláště do zlata a stříbra, jejichž cena v dobách nekontrolovatelného vytváření ničím nekrytých měn, které je nyní podpořeno i virovou pandemií, vzrůstá (viz následující graf):

Vývoj ceny zlata od začátku roku 2019 do srpna 2020, v USD za troyskou unci

drahe_kovy_chrani_bohatstvi_magazin-sberatele
Zdroj: tradingeconomics.com

Drahé kovy a zvláště zlato se s tímto úkolem vždy spolehlivě vypořádalo. Je likvidní po celém světě, je osvobozeno od DPH, kapitálový zisk nepodléhá dani z příjmu, je anonymní, je vzácné, nemá riziko protistrany a je to nejlepší pojištění proti inflaci nebo měnové reformě. Většinou těchto vlastností se může pochlubit i stříbro, ale je cenově více proměnlivé. Oba kovy si udržují svojí kupní sílu tisíce roků. Oproti tomu během posledních několika set let zkrachovalo velké množství měn.

Podle serveru “zlato.kurzy.cz“ ze 7.8.2020 vzrostla cena zlata v roce 2020 o více než 35 %. “Ukazuje se tedy, že drahé kovy jsou bezpečným přístavem pro vaše aktiva“, radí odborný poradce pro spoření do zlata a stříbra Vlastimil Kojzar.

drahe_kovy_chrani_bohatstvi_magazin-sberatele
Zdroj: zlato.kurzy.cz

Jak můžeme pozorovat na grafu, od prvních stimulů americkou centrální bankou v září 2019, překonaly akcie těžařů drahých kovů akciové indexy NASDAQ a S&P 500. Zlatu a stříbru se vedlo rovněž velice dobře.

Jakým způsobem si mohu spořit do zlata a stříbra?

Nejjednodušší a zároveň nejefektivnější cestou je nákup zlatých mincí nebo slitků. Co ale dělat v případě, že nemáte k dispozici větší finanční zdroje? “Nejlepší volbou je spoření do reálného investičního zlata, které budete po naspoření držet skutečně v ruce v podobě zlatých cihliček nebo mincí“, vysvětluje Vlastimil Kojzar, se kterým se můžete setkat a zvážit možnosti založení komoditního účtu se společností Golden Gate CZ a.s.

Celý proces je velmi jednoduchý: “V první fázi společně zhodnotíme vaší individuální situaci a zvolíme vhodnou alternativu komoditního účtu. Zvolíme cílovou částku, kterou si chcete v čase naspořit, vhodný kov, případně hmotnost slitku nebo mince. Okamžitě po připsání vaší investiční platby na váš nově zřízený komoditní účet nakupujeme pro vás kov ve slévárně, čímž se stáváte jeho majitelem. Po naplnění příslušné gramáže si slitek vyzvednete v některém z odběrových míst po celé ČR nebo si ho můžete nechat zaslat poštou.“

Kdo nejčastěji využívá možnosti spoření do zlata a stříbra?

Naši klienti vnímají možnost fyzického převzetí drahého kovu jako velmi zajímavou oproti stávajícím spořícím produktům na trhu. Mají totiž investici fyzicky stále pod kontrolou. Jsou aktivním účastníkem jimi založeného komoditního účtu, protože mají online dokonalý přehled o svém majetku. Stává se, že současně otevírám komoditní účet na několik cihliček současně, protože klient má například tři vnoučata a rád by každému po čase věnoval hodnotný dárek. Až dospějí, už bude jen na nich, jak s touto investicí naloží. Jedno je ale jisté, budou fyzicky vlastnit nejvyšší formu peněz, jaká kdy v historii lidstva existovala.

Kdo jsem?

Jsem certifikovaný poradce pro spoření do drahých kovů, o které se zajímám dlouhodobě. Byl to jeden z hlavních důvodů, proč jsem v roce 2018 přijal nabídku připojit se ke společnosti Golden Gate CZ a.s. Následně jsem absolvoval vzdělávací proces.

Závěrem mohu jen zkonstatovat, že cílem naší společnosti i mým je, aby se co nejvíce obyvatel České republiky podílelo na nadcházejícím největším převodu bohatství v historii tím, že budou vlastnit alespoň malé množství drahých kovů.

Vlastimil Kojzar

ZJISTIT VÍCE