Problematiku investování do poštovních známek se dnes ve svém článku snažil přiblížit čtenářům Filip Horáček na serveru iDnes. Autor článku s lehce svérázným názorem – název článku i jeho úvodní věta – vcelku zajímavým přístupem přibližuje svět investování do filatelie široké problematice neznalé veřejnosti.

Vzhledem k tomu, že dotazy na možnosti i zásady investování do filatelie dostávám již několik let a nejednomu laikovi-investorovi či filatelistovi-investorovi jsem pomáhal s investováním do filatelie, rád se s Vámi podělím v některém z příštích článků o několik svých postřehů a zkušeností ze světa investic do filatelie. Dnes si můžete přečíst článek na magazínu iDnes.

Tomáš Gregor, sběratel a obchodník

Jsou ošklivé, ale vydělávají. Do známek za miliony investují i Češi

18. září 2015  14:00

Hezké moc nejsou, ale mají cenu nového auta, jachty nebo dokonce luxusního sídla. Známky lákají bohaté investory svými příběhy a někdy i neobvykle vysokým zhodnocením, které majiteli může přihrát více než rizikové akcie.

Finanční dynastie Rothschildů, tabákový magnát Maurice Burrus, hrabě Ferrary, král Jiří V., egyptský král Farúk, jedna z nejbohatších amerických rodin Du Pontovi nebo zakladatel hedgeového fondu Pacific Investment Management Bill Bross. Tato historická i současná jména spojuje zájem o investice do známek, do kterých vložili stovky milionů dolarů.

„Vzácné známky mají cenu i proto, že patřily někomu významnému, je za nimi příběh, nebo je s nimi spojena tradiční poptávka,“ říká soudní znalec David Kopřiva, který radí, do jakých známek investovat a zastupuje investory na aukcích. Do známek investují odhadem stovky Čechů.

Celý článek zde.