Letošním společným tématem emise Europa 2017 jsou hrady a zámky. Námět emise vyhlašuje každoročně asociace PostEurope, která sdružuje veřejné evropské poštovní operátory. Členem asociace a pravidelným přispěvatelem do emise Europa je i Česká pošta. Dne 3. května 2017 Česká pošta v rámci emise Europa 2017 vydala příležitostnou známku zobrazující hrad a zámek Frýdlant.

Česká známka označená logem Europa nese nominální hodnotu 32 Kč. Čtvercová známka byla vytvořena na základě výtvarného návrhu Jana Kavana rytcem Václavem Fajtem. Známka nabízí celkový pohled na areál hradu a známku Frýdlant na pozadí blankytné oblohy. Ta je navíc ozdobená bílým ornamentem převzatým ze sgrafitové výzdoby zdí zámku.

Komplex hradu a zámku Frýdlant se tyčí na vysoké skále nad řekou Smědá v Jizerských horách. Výstavba strategicky umístěné obranné stavby započala v polovině 13. století a na jejím vzhledu se podílela řada majitelů, kteří se zde v průběhu času vystřídali. Prvními významnými vlastníky se stal rod Biberštejnů, který vybudoval základy mohutně opevněného gotického hradu. Na přelomu 16. a 17. století objekt patřil Redernům, kteří jej rozšířili o renezanční zámek s kaplí. Frýdlantský hrad a zámek je otevřený turistům.

Známky z celého světa naleznete v nabídce e-shopu TGW.cz.