Mám na stole další číslo časopisu Filatelie a ještě před tím, než se v něm zalistujeme a podíváme se do obsahu aktuálního čísla bych rád naspal několik úvah a poznámek k tomuto časopisu a celkově sběratelskému tisku a literatuře.

Titulní stránka Časopis Filatelie 6/2020
Titulní stránka – Časopis Filatelie 6/2020

Má smysl odebírat tištěný časopis?

Pokud čtete tyto řádky, tak jste jako mnozí jiní, kteří ve dne či po večerech brouzdají na internetu a hledají si aktuální i “neaktuální”, ale potřebné informace na internetu. V tomto okamžiku mnoho čtenářů těchto řádků asi napadne, že odebírat tištěný časopis je přežitek. Já to tak ale nevidím! Pokud sbíráte poštovní známky, tak se asi jako většina z filatelistů dívám na každý pohled nebo obálku a dřív než odesilatele sleduji, zda je na dopise vylepený nějaká pěkná poštovní známka. A řekněme si popravdě, kdy Vám naposledy přišla nepomačkaná obálka vyplacená krásnými poštovními známkami s čitelným a pěkným otiskem poštovního razítka?

Nu, moc často se to v poslední době nestává a nebýt horečné známkové produkce České pošty, jeden by si myslel, že náš sběratelský obor a s ním i filatelistický tisk to má řádně nahnuto. Pak ale dostanete do ruky ten kus potištěného papíru a podíváte se, že je to číslo 6, z roku 2020, ročník 70 a je to jasné. Ten papír je kus naší filatelistické historie na kterém vyrostla velká spousta generací českých i slovenských filatelistů a tento kus papíru k nám patří stejně jako první známka Hradčan zastrčená v zásobníku.