Tropický ostrov Svatá Helena o rozloze 121 km² s počtem něco málo přes čtyři tisíce obyvatel je součástí zámořského území Spojeného království. Tuto oblast, celým názvem Svatá Helena, Ascension a Tristan da Cunha, spravuje z pověření britské královny guvernér, který zodpovídá i za další dva jmenované ostrovy v regionu.

Svatá Helena proslula především jako místo, kde Britové drželi Napoleona Bonaparte od jeho porážky u Waterloo v roce 1815 až do jeho smrti o šest let později. V současnosti spoléhá nepříliš silná ekonomika Svaté Heleny na turismus, vývoz kávy a ryb a v neposlední řadě na významný příjem z prodeje filatelistického zboží.

Mimo námětů místní fauny a flóry se na známkách Svaté Heleny pravidelně objevují náměty odkazující ke Spojenému království, zejména pak k britské královské rodině. V roce 2010 například vyšla známka k příležitosti stého výročí nástupu na trůn krále Jiřího V., který byl známý jako vášnivý filatelista. Tato známka má nominální hodnotu 1,5 liber a je na ní zobrazena dobová známka s portrétem krále v hodnotě jedné pence.

Z žijících členů královské rodiny se na známkách Svaté Heleny objevuje také princ William s chotí Catherine Middleton.  V roce 2011 byla vydaná známka v nominální hodnotě tři libry s portrétem páru k příležitosti jejich zasnoubení. Později ve stejném roce vyšla série známek v různých hodnotách s fotografiemi z královské svatby. Rok 2011 byl významný rovněž pro prince Philipa, manžela královny Alžběty II., který v tomto roce oslavil devadesáté narozeniny. Královský pár byl při této příležitosti uctěn na do modra laděné známce v hodnotě 1,5 liber.

Známky Svaté Heleny naleznete v nabídce TGW shop.