Známky bez nominální hodnoty známe u nás jako písmenové známky. Tyto známky jsou místo uvádění nominální hodnoty opatřené písmenem, které udává, na jaký typ zásilky lze známku použít. Česká pošta začala písmenové známky vydávat v roce 2010, ale už dříve byly známky bez nominální hodnoty běžné v zahraničí. Pošta Spojených států takovou známku vytiskla poprvé v roce 2007.

Americké známky s neomezenou platnostíAmerické známky bez nominální hodnoty jsou označené slovem „Forever“ (Navždy) a navždy skutečně platí. První americká známka tohoto typu je známá jako „Zvon svobody“ podle jejího motivu. Od svého vydání v roce 2007 až do roku 2010 to byla jediná americká známka svého druhu.

Známky bez stanovené nominální hodnoty si zákazníci pošty oblíbili, protože při změně ceny poštovného nemuseli dokupovat další známky k doplacení zásilky. Ušetří také poštovní správa, která nemusí při změně poštovného vydávat emise známek s novou nominální hodnotou.

Americké známky s neomezenou platnostíMezi americké známky bez nominální hodnoty přibyl na konci roku 2010 nový design, a to šišky vydané k příležitosti vánočních svátků. Do konce roku vyšly ještě další dvě známky bez nominální hodnoty, konkrétně na národní motivy Sochy svobody a vlajky Spojených států.

V roce 2011 byly vůbec poprvé všechny příležitostné známky na dopisy první třídy vydané jako známky bez nominální hodnoty. K motivům těchto známek se přidali čtyři významní američtí vědci: chemik Melvin Calvin, botanik Asa Gray, teoretická fyzička Maria Goeppertová Mayerová a biochemik Severo Ochoa.

V roce 2013 se známky bez nominální hodnoty rozšířily ze známek pro vnitrostátní styk na známky určené pro zásilky do zahraničí označené jako „Forever Global“. První taková známka vyšla opět k příležitosti Vánoc s motivem adventního věnce. Další emise následovala v roce 2016, tentokrát na námět Měsíce.

Americké známky s neomezenou platnostíRok 2015 uvítal další novinku, kdy se americké známky bez nominální hodnoty začaly vydávat nejen na dopisy, ale také na pohlednice a jiné zvláštní zásilky. Konečně v roce 2016 vyšla zvláštní emise věčných známek, klasická řada s významnými osobnostmi, které stály u zrodu Spojených států. Tyto precizně zpracované známky svým výtvarným návrhem i metodou tisku napodobují své předlohy z poloviny 19. stolení.

Známky z celého světa naleznete v nabídce e-shopu TGW.cz.