Česká pošta se přidala k dalším gratulantům velké komiksové čtyřky – tedy Myšpulínovi, Bobíkovi, Fifince a Pinďovi, kteří budou v Třeskoprskách slavit neuvěřitelné výročí 50 let, od svého vzniku.

Autorem poštovních známek je Jaroslav Němeček, který stojím za kresbami Čtyřlístku od jeho počátku.

Známky Čtyřlístek, zdroj: Česká pošta
Známky České pošty 2019

Motivy obou vydaných známek vycházejí z filmu, který bude uveden do kin v roce 2019 a krom již zmiňované slavné čtyřky nalezneme na známkách další postavy, které si v nově připravovaném filmu zahrají.

Vydané poštovní známky jsou samolepicí ve známkové úpravě 2* 5 ks s hodnotou známky – písmenko “A”, tj. nyní 19 Kč za známku a 190,-Kč za známkový sešitek.

Oficiální datum vydání sešitku je 22.5.2019 a známky jsou s kat. číslem 1030 a 1031. K oběma známkám bude ještě vydáno FDC.

Zdroj informací a obrázku www.cpost.cz

Známkový sešitek 50 let Čtyřlístku
Známková sešitek 50 let Čtyřlísku – 2019

Česká pošta vydala v posledních letech několik známek, známkových sešitků a obrázkový pohlednic s tematikou Čtyřlístku a jeho hrdinů. Vybrat z dostupné nabídky známek a sešitků si můžete na eshopu TGW.cz.

Známky s tematikou čtyřlístku mají i svou celebritu mezi známkami vydanými Českou poštou. Je jí Fifinka a její známkový sešitek z roku 2010, který v několika málo exemplářích opustil tiskárnu bez vyhotovení průseku známek. Známky jsou tedy laicky řečeno bez zoubku ;-). Že je těchto kompletních známkových sešitků poskrovnu svědčí i katalogová cena pohybující se okolo 30 tis. Kč. Nutné ovšem podotknout, že reálné ceny dosahované v aukcích nebo v nabídkách eshopů se pohybují kolem 15 – 19 tis. Kč na kompletní exemplář známkového sešitku.

V současné době je ZS v nabídce Písemné on-line aukce firmy Majer & Thraumb s vyvolávací cenou 9.000,-Kč (pol. 1581 – uvidíme jak vysokou konečnou cenu se započtením aukčních poplatků zájemce zaplatí) nebo v nabídce eshopů, např. zde, na eshopu TGW.cz.

Známka Fifinka bez průseku
Známky Fifinky bez průseku Zdroj foto: TGW.cz
Kompletní známkový sešitek Fifinka bez průseku, Zdroj foto: TGW.cz
Kompletní známkový sešitek Fifinka bez průseku, Zdroj foto: TGW.cz